Посольство України в Об'єднаних Арабських Еміратах (королівстві Бахрейн за сумісництвом)

, Київ 23:15

НАЙБІЛЬШ ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ

Реєстрація набуття громадянства за народженням

Як зареєструвати громадянство України для моєї дитини, яка народилася за кордоном?

Якщо Ваша дитина народилася після 01.03.2001 року, вона набула громадянства України з моменту свого народження. Для реєстрації набуття громадянства дитини за народженням один з батьків дитини – громадянин України, особисто звертається до консульського відділу Посольства (Консульства України в місті Дубай) із відповідною заявою, папсортом громадянина України для виїщзду а кордон (оригінал)  та свідоцтвом про народження дитини (свідоцтво про народження має бути перекладено українською мовою та легалізовано Міністерством закордонних справ ОАЕ/Бахрейну).

Процедура реєстрації українського громадянства безкоштовна.

Другий з батьків моєї дитини – громадянин ОАЕ/Бахрейну. Моя дитина теж отримала громадянство цієї країни. Чи є у неї громадянство України? 

Якщо Ваша дитина народилася після 01.03.2001 року, вона набула громадянства України з моменту свого народження. До 18 років вона може (але не зобов’язана) зберігати громадянство обох країн. Проте, з моменту повноліття їй доведеться визначитися, у громадянстві якої з країн вона хоче перебувати та вийти з громадянства іншої країни, оскільки як Україна, так і ОАЕ/Бахрейн виходять з принципу єдиного громадянства. Разом з тим, Ви, як законний представник своєї дитини,  можете вивести її з громадянства України до досягнення нею повноліття (вихід дозволений як разом з одним з батьків, так і окремо). З 14 років для виходу дитини з громадянства за заявою одного з батьків потрібна нотаріально засвідчена згода дитини.

Питання паспортів

Чи можу я оформити новий закордонний паспорт в Посольстві України в ОАЕ?

Так, можете у разі наявності підстав його оформлення та подачі комплекту документів, передбачених Порядком оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Детально з переліком документів можна ознайомитись в розділі «Паспортні дії», «Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон».

Чи може Посольство оформити проїзний документ дитини?

Проїзні документи дитини Посольством не оформлюються.  Натомість для дитини можна оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Чи можна залишити старий паспорт після оформлення нового (у старому паспорті є дійсні візи інших країн)?

Якщо у Вас є лише один проїзний документ, Вам може бути оформлено другий без необхідності здати попередній паспорт при подачі документів або отриманні нового виготовленого паспорта.

Якщо у Вашому старому дійсному закордонному паспорті є дійсні іноземні візи, Ви можете його залишити, для чого необхідно скласти відповідну заяву.

Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта Ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здати при подачі документів на оформлення нового паспорта.

Я одружилася та змінила прізвище. На даний час я перебуваю на території ОАЕ і хочу оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон на нове прізвище. Чи можна це зробити через Посольство?

Громадяни України, які тимчасово перебувають за кордоном та змінили прізвище, можуть оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон виключно за умови надання паспорта громадянина України («внутрішнього паспорта»), переоформленого на нове ім`я.

Я подав документи на оформлення закордонного паспорта до консульського відділу Посольства України в ОАЕ. Чи зможу я отримати новий закордонний паспорт в іншій дипломатичній уставнові України?

Ні. Новий закордонний паспорт Ви можете отримати виключно у органі, до якого подавали клопотання про його оформлення.

Прошу прискорити оформлення мені закордонного паспорта

Враховуючи, що оформлення паспорти громадянина України для виїзду за кордон виготовляюьтся на території України, Посольство не може прискорити їх оформлення.

 

Легалізація

У мене є оригінали документів, які необхідно легалізувати для подачі в компетентні органи ОАЕ. Чи можна їх легалізувати не виїжджаючи в Україну?

Посольство України в ОАЕ може здійснити легалізацію документів, які пройшли процедуру консульскої легалізації Міністерством закордонних справ України. Якщо наявні у Вас документи не були легалізовані Міністерством, Посольство не зможе їх засвідчити.

 

Нотаріат

Чи можу я оформити довіреність, надіславши документи поштою? Чи є обов’язковою моя присутність під час оформлення довіреності чи заяви?

Нотаріальні дії здійснюються виключно у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві буде посвідчуватися у нотаріальному порядку консулом. Вчинення нотаріальних дій з документами, що надійшли поштою або були подані третіми особами не дозволяється.

Які документи потрібні для оформлення довіреності?

Для оформлення довіреності або доручення потрібно ОСОБИСТО прибути до консульської установи  (будь-яка нотаріальна дія вчинюється за особистої присутності особи-заявника).

При собі необхідно мати:

- дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- копію ідентифікаційного номера;

- копію паспорта громадянина України (внутрішнього паспорта) особи на ім’я якої складається довіреність;

- копію ідентифікаційного номера особи на ім’я якої складається довіреність;

Для посвідчення довіреності на право розпорядження продаж, оренду тощо рухомим чи нерухомим майном а також банківськими рахунками необзхідно також документально підтвердити право власності на це майно/рахунок тобто пред’явити правовстановлюючий документ або його копію (таким документом може бути: Свідоцтво про право власності на житло або Свідоцтво про приватизацію житла або Свідоцтво про право на спадщину абоДоговір купівлі-продажу (нотаріально посвідчений) або витяг з реєстру про право власності на нерухоме майно тощо, а також договір про відкриття банківського рахунку)

 

Візові питання

Як оформити візу для відвідання ОАЕ/Бахрейну для громадянина України.

Оформлення віз для в’їзду на територію ОАЕ здійснюється Міграційною службою країни на клопотання особи, що Вас запрошує (спонсора). Туристичні візи оформлюються через туристичні агенції.

Для оформлення візи на територію Бахерйну необхідно звер\татися до Посольства цієї країни в Москві.

Я хочу запросити в ОАЕ громадянина України

Вам необхідно звернутись до підрозділу міграційної служби того емірату, в якому Ви проживаєте.

 

Загальні питання

Чи потрібно завчасно домовлятись про зустріч з консульським працівником?

Консульський прийом проводиться з неділі по четвер з 09.00 до 14.00 без попереднього запису. Приймаються всі громадяни, що звернулись в прийомний час до консульського відділу в порядку живої черги в день звернення. 

Як сплачується консульський збір?

Консульський збір сплачується через відділення Національного банку Абу-Дабі.

Сплата консульського збору готівкою у консульському відділі не здійснюється.

 

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут

 


Консульський відділ Посольства України в Об'єднаних Арабських Еміратах (королівстві Бахрейн за сумісництвом)
Керівник: Сакаль Ярослав Володимирович
Перший секретар з консульських питань
Адреса: Об’єднанні Арабські Емірати, м. Абу Дабі, район Мадінат Заїд, вул. Муррур, сектор 34, вул 13, вілла №4, П/с 35572.. Переглянути на мапі
Телефон: +9712 632 75 86 Дод.:2, 106 або 108
Факс: +9712 632 75 06
Ел. пошта: emb_ae@mfa.gov.ua
Графік роботи:

Прийом громадян України з консульських питань:

Нд: 9:00-14:00

Пн: 9:00-14:00

Вт: 9:00-14:00

Ср: 9:00-14:00

Чт: 9:00-14:00

Пт. вихідний

Сб. вихідний

 

У випадках техногенних катастроф, природних катаклізмів, терактів, масових заворушень, поранення/загибелі громадян України, інших випадків, які загрожують життю чи здоров’ю наших співвітчизників, консульська допомога надається також у неприймальний час.

Межі консульського округу:

Емірат Абу Дабі, Королівство Бахрейн


Консульство України в Дубай (Об'єднані Арабські Емірати)
Керівник: Балануца Олександр Олександрович
Консул України в Дубай
Адреса: ОАЕ, м. Дубай, Шейх Заїд Роад, Аль Харбаш тауер, оф.206, 414150. Переглянути на мапі
Телефон: +971-4-385-76-60, (+971 50 804 26 79 ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України)
Факс: +9714-385-76-65
Ел. пошта: cons_dubai@mfa.gov.ua
Веб-сайт: http://dubai.mfa.gov.ua
Графік роботи:

Години роботи: 8:30 - 15:45

Вихідні дні: п'ятниця, субота

Прийом громадян з консульських питань:

Неділя

З 09:00 до 12:00 - прийом документів 

З 13:00 до 14:00 - видача готових документів 

Вівторок

 З 09:00 до 12:00 - прийом документів 

З 13:00 до 14:00 - видача готових документів 

Четвер 

З 09:00 до 12:00 - прийом документів 

З 13:00 до 14:00 - видача готових документів 

Понеділок та середа:

прийом громадян України з питань паспортної роботи за попереднім записом

http://dubaipassport.org/

До уваги! При зверненні з консульських питань наявність оригіналу паспорта та копій необхідних документів ОБОВ'ЯЗКОВА!!!

Межі консульського округу:

Дубай, Шарджа, Рас-аль-Хайма, Аджман, Фуджейра, Умм-аль-Кувейн

Примітки:

Гаряча лінія Консульства України в м. Дубай.

Прохання телефонувати виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України

Номер телефону: +971 50 804 26 79

Зверніть увагу, що консульство не замінює та не виконує обов'язки місцевої поліції, швидкої допомоги та/або будь-яких правових інститутів.
Будь ласка, будьте готові надайти таку інформацію:
а) прізвище та ім’я;
б) контактна інформація (телефон, мобільний, факс, електронна пошта);
в) відомості / обставини надзвичайної ситуації (коли, де і як);
г) контактна особа в країні.

УВАГА!

З метою покращення умов консульського обслуговування громадян, в Консульстві встановлений банківський термінал NBAD, який дає можливість оплатити консульський збір банківською карткою.

Просимо врахувати, що до оплати приймаються лише картки Visa/MasterCard. Банком нараховується додатковий відсоток за здійснення операції (2% від суми транзакції).

При цьому залишається можливість здійснення безкомісійної оплати консульського збору безпосередньо у будь-якому відділенні банку NBAD. 

Шановні відвідувачі сайту Консульства України в місті Дубай!

З метою заощадження Вашого часу, пропонуємо Вам відвідати рубрику «Консульські питання» та ознайомитись з переліком консульських дій та найбільш запитуваних питань  http://dubai.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/faq

У разі відсутності відповіді на Ваше запитання у вищезазначеній рубриці, просимо надсилати Ваш запит на електронну адресу Консульства cons_dubai@mfa.gov.ua

Просимо врахувати, що Консульство надає відповіді на запити громадян, надіслані електронною поштою, які надходять з повними реквізитами заявника. Зокрема, у зверненні обов’язково має бути зазначене наступне: 

1.     Прізвище, ім’я та по-батькові заявника;
2.     Паспортні дані;
3.     Адреса проживання в країні перебування та контактний телефон;
4.     Чітко сформовані питання.

Після опрацювання Вашого запиту/звернення Консульство надасть Вам відповідь у встановлені законодавством України строки.

Консульство також надає консультацію  з консульської тематики за телефонами:  +97143857660, +971564943956, +971562147772 (окрім візових питань),  з 9:00 до 15:45 щодня, крім вихідних днів (п’ятниця та субота) та святкових днів.

Додатково просимо звертати увагу на інформацію та оголошення, які розміщені на сайті Консульства!