Політичні відносини між Україною та Бахрейном
Опубліковано 10 травня 2020 року о 14:45

Спільне комюніке про встановлення дипломатичних відносин між Україною та Бахрейном підписано та набуло чинності 20 липня 1992 року.

У 2002 році здійснені перші практичні кроки із започаткування політичного діалогу сторін. Президент України Л.Д.Кучма 1 березня 2002 року поздоровив Короля Бахрейну Шейха Хамада бін Ісу Аль Халіфу з нагоди визначної історичної події у житті Бахрейну - проголошення держави Королівством та її трансформації у конституційну монархію. Спікер Верховної Ради України також надіслав відповідне поздоровлення.

Свого листа, датованого 26 червня 2002 року, надіслав Міністру закордонних справ Бахрейну Шейху Мухаммеду бін Мубараку Аль Халіфі Міністр закордонних справ України. У листі йшлося про підготовку візиту до Бахрейну Президента України. Були розглянуті також можливості якнайскорішого підписання низки двосторонніх економічних угод.

Перший офіційний візит 21 січня 2003 року Президента України Л.Д.Кучми до Бахрейну став найголовнішою подією українсько-бахрейнських відносин. Відбулись зустрічі Президента України з Королем Бахрейну Шейхом Хамадом бін Ісою Аль Халіфою, Спадкоємним принцем Королівства Бахрейн Шейхом Салманом бін Хамадом Аль Халіфою та Спікером Ради “Шура” (верхня палата Парламенту Бахрейну) Фейсалом Аль-Мусаві.

Сторони домовились щодо підтримання політичного діалогу, формування договірно-правової бази двосторонніх відносин, а також розвитку українсько-бахрейнського співробітництва в галузях промисловості та сільського господарства, у банківській, інвестиційній та туристичній сферах.

У 2008 році відносини між Україною та Бахрейном набули значного імпульсу. 29 січня 2008 р. у Манамі відбулись перші в історії двосторонніх відносин українсько-бахрейнські політичні консультації, на яких українську сторону очолив в.о. Першого заступника Міністра закордонних справ України Ю.В.Костенко. В ході переговорів з Главою бахрейнської делегації, членом правлячої родини шейхом А.Аль Халіфою сторони обговорили стан та перспективи розвитку двостороннього співробітництва у політичній, торговельно-економічній, культурній, освітянській та гуманітарній сферах.

28 лютого 2012 р. Посол України в ОАЕ Юрій Полурез вручив вірчі грамоти Королю Бахрейну Хамаду бін Ісі Аль Халіфі. Після офіційної церемонії зустрічі відбулася окрема розмова Посла України з Королем. Бахрейнський лідер привітав керівника української дипустанови з призначенням, наголосивши на готовності бахрейнської сторони розвивати співробітництво з Україною в усіх без винятку сферах. Під час бесіди були обговоренні питання налагодження регулярного політичного діалогу між сторонами, який має стати запорукою подальшої плідної співпраці між країнами. Напередодні, 27 лютого 2012 року, під час вручення копій вірчих грамот в МЗС Бахрейну відбулася зустріч Посла України з Міністром закордонних справ Бахрейну шейхом Халідом Аль Халіфою. На початку зустрічі Міністр привітав українського дипломата з призначенням, зазначивши, що Бахрейн зацікавлений розвивати двосторонні відносини з Україною з огляду на її місце у світовій спільноті та стратегічне розташування.

12 липня 2021 р. перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова провела онлайн-зустріч із заступником міністра закордонних справ з політичних питань Королівства Бахрейн Шейхом Абдуллою бін Ахмедом Аль Халіфою. Співрозмовники обговорили питання двосторонньої співпраці, зокрема активізацію економічного співробітництва, поглиблення політичного діалогу, розвиток договірно-правової бази, а також взаємодію в рамках міжнародних організацій.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux