Українці в Об’єднаних Арабських Еміратах
Опубліковано 13 травня 2020 року о 15:34

За офіційними даними, на території ОАЕ проживає близько 12 тисяч українців. Місцями їх компактного проживання є емірати Дубай, Абу-Дабі, Шарджа та Фуджейра На консульському обліку в Посольстві України в ОАЕ та Консульстві України в м.Дубай перебувають близько 400 осіб.

Переважна більшість працюючих громадян задіяні в сфері послуг, готельному бізнесі, повітряному та морському транспорті. Зустрічаються випадки укладання контрактів з громадянами України мережами готелів, крамниць, супермаркетів та ювелірних компаній. Значна частина проживаючих в ОАЕ українок – дружини місцевих арабів та працюючих експатріантів. Велика кількість українців працюють у приватному бізнесі вільних економічних зон „Джебель Алі”, „Міжнародний аеропорт Шарджа” та „Фуджейра”.

З березня 2020 р. значна кількість українців, яка працювала в ОАЕ, була змушена залишити країну, у зв’язку з коронавірусною інфекцією COVID-19.

До останнього часу організована українська діаспора в ОАЕ була відсутня. Проте, у 2014 році події Революції гідності в Україні призвели до активізації діяльності українців та надали поштовх для того, щоб почали проводитися зустрічі українців, які виступають за незалежну, вільну, демократичну та європейську Україну. Такі зустрічі стали регулярними. Згодом виникла необхідність створення відповідної інформаційно-комунікаційної платформи, на якій українці мали б змогу знайомитися, організовувати спільні заходи та підтримувати спілкування. Таким ресурсом стала платформа соціальної мережі Facebook. Сторінка української громади ОАЕ в Facebook отримала назву «Українці в Об'єднаних Арабських Еміратах: спільнота людей, закоханих в Україну». Група на даний момент нараховує майже 11 000 учасників і постійно зростає.

Влітку 2016 року, за сприяння Посольства, групою активістів української громади, які займаються підприємницькою діяльністю в Еміратах,  було створено українську Ділову раду в ОАЕ з офісом в м. Дубай, метою якої є сприяння як захисту та підтримці діючого в ОАЕ вітчизняного бізнесу, так і приходу нових компаній.

Також у 2016 році для навчання та розвитку дітей української громади розпочали свою діяльність українська школа вихідного дня «Софія» в м. Дубай, а в 2019 році – школа «Дивосвіт» у м. Абу-Дабі.

У Католицькій Церкві (Джебель-Алі, м. Дубай) та у Соборі Святого Йосипа (м. Абу-Дабі) регулярно відбуваються богослужіння українською мовою, що відправляє священик УГКЦ, який, за сприяння Посольства, прибув до Еміратів наприкінці 2018 року.

Процес зміцнення й подальшої структуризації української спільноти ОАЕ триває і сьогодні. Зростає кількість українців, які відвідують зустрічі громади з нагоди великих свят. Започатковані нові формати зазначених зустрічей, зокрема: проведення спільних спортивних та інтелектуальних ігор, сафарі, занять фітнесом та аеробікою, флешмобів, пікніків, українських кінопоказів, а також організація відзначення українських свят та пам’ятних для нашої Батьківщини дат.

На даний момент в Еміратах не існує україномовних друкованих ЗМІ. У квітні 2018 р., у кабельних мережах ОАЕ (корпорація Etisalat) почали ретрансляцію українського інформаційного цілодобового телеканалу іномовлення UA|TV.

Українці ОАЕ підтримують Україну у боротьбі з зовнішнім агресором – РФ. Існують випадки добровільного повернення в Україну з метою приєднання до лав українських збройних сил, які задіяні в зоні АТО на сході України. Також у середовищі української громади виник активний волонтерський рух. Українці збирали кошти, гуманітарну допомогу, купували спеціалізоване обладнання та речі, які потім відправлялися на потреби військовослужбовців, задіяних у зоні АТО, а також постраждалих у ході російської агресії на сході України. Спільно з Міністерством Оборони, МЗС України та Посольством України в ОАЕ було реалізовано декілька ініціатив. Зокрема, протягом 2014-2019 рр. у рамках ініціативи Посольства щодо допомоги учасникам АТО/ООС та при сприянні української громади ОАЕ 15 груп українських військовослужбовців, поранених у ході бойових дій у східних областях України, пройшли курс реабілітації та відпочинку в ОАЕ (разом – 120 осіб). Також закуповувалися та відправлялися в Україну необхідні речі та екіпірування для потреб військовослужбовців, які задіяні в зоні АТО/ООС.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux