Найчастіші запитання
Опубліковано 17 березня 2015 року о 09:30

Реєстрація набуття громадянства за народженням

Як зареєструвати громадянство України для моєї дитини, яка народилася за кордоном?

Якщо Ваша дитина народилася після 01.03.2001 року, вона набула громадянства України з моменту свого народження. Для реєстрації набуття громадянства дитини за народженням один з батьків дитини – громадянин України, особисто звертається до консульського відділу Посольства (Консульства України в місті Дубай) із відповідною заявою, папсортом громадянина України для виїщзду а кордон (оригінал)  та свідоцтвом про народження дитини (свідоцтво про народження має бути перекладено українською мовою та легалізовано Міністерством закордонних справ ОАЕ/Бахрейну).

Процедура реєстрації українського громадянства безкоштовна.

Другий з батьків моєї дитини – громадянин ОАЕ/Бахрейну. Моя дитина теж отримала громадянство цієї країни. Чи є у неї громадянство України? 

Якщо Ваша дитина народилася після 01.03.2001 року, вона набула громадянства України з моменту свого народження. До 18 років вона може (але не зобов’язана) зберігати громадянство обох країн. Проте, з моменту повноліття їй доведеться визначитися, у громадянстві якої з країн вона хоче перебувати та вийти з громадянства іншої країни, оскільки як Україна, так і ОАЕ/Бахрейн виходять з принципу єдиного громадянства. Разом з тим, Ви, як законний представник своєї дитини,  можете вивести її з громадянства України до досягнення нею повноліття (вихід дозволений як разом з одним з батьків, так і окремо). З 14 років для виходу дитини з громадянства за заявою одного з батьків потрібна нотаріально засвідчена згода дитини.

Питання паспортів

Чи можу я оформити новий закордонний паспорт в Посольстві України в ОАЕ?

Так, можете у разі наявності підстав його оформлення та подачі комплекту документів, передбачених Порядком оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Детально з переліком документів можна ознайомитись в розділі «Паспортні дії», «Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон».

Чи може Посольство оформити проїзний документ дитини?

Проїзні документи дитини Посольством не оформлюються.  Натомість для дитини можна оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Чи можна залишити старий паспорт після оформлення нового (у старому паспорті є дійсні візи інших країн)?

Якщо у Вас є лише один проїзний документ, Вам може бути оформлено другий без необхідності здати попередній паспорт при подачі документів або отриманні нового виготовленого паспорта.

Якщо у Вашому старому дійсному закордонному паспорті є дійсні іноземні візи, Ви можете його залишити, для чого необхідно скласти відповідну заяву.

Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта Ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здати при подачі документів на оформлення нового паспорта.

Я одружилася та змінила прізвище. На даний час я перебуваю на території ОАЕ і хочу оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон на нове прізвище. Чи можна це зробити через Посольство?

Громадяни України, які тимчасово перебувають за кордоном та змінили прізвище, можуть оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон виключно за умови надання паспорта громадянина України («внутрішнього паспорта»), переоформленого на нове ім`я.

Я подав документи на оформлення закордонного паспорта до консульського відділу Посольства України в ОАЕ. Чи зможу я отримати новий закордонний паспорт в іншій дипломатичній уставнові України?

Ні. Новий закордонний паспорт Ви можете отримати виключно у органі, до якого подавали клопотання про його оформлення.

Прошу прискорити оформлення мені закордонного паспорта

Враховуючи, що оформлення паспорти громадянина України для виїзду за кордон виготовляюьтся на території України, Посольство не може прискорити їх оформлення.

 Легалізація

У мене є оригінали документів, які необхідно легалізувати для подачі в компетентні органи ОАЕ. Чи можна їх легалізувати не виїжджаючи в Україну?

Посольство України в ОАЕ може здійснити легалізацію документів, які пройшли процедуру консульскої легалізації Міністерством закордонних справ України. Якщо наявні у Вас документи не були легалізовані Міністерством, Посольство не зможе їх засвідчити.

 

Нотаріат

Чи можу я оформити довіреність, надіславши документи поштою? Чи є обов’язковою моя присутність під час оформлення довіреності чи заяви?

Нотаріальні дії здійснюються виключно у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві буде посвідчуватися у нотаріальному порядку консулом. Вчинення нотаріальних дій з документами, що надійшли поштою або були подані третіми особами не дозволяється.

Які документи потрібні для оформлення довіреності?

Для оформлення довіреності або доручення потрібно ОСОБИСТО прибути до консульської установи  (будь-яка нотаріальна дія вчинюється за особистої присутності особи-заявника).

При собі необхідно мати:

- дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- копію ідентифікаційного номера;

- копію паспорта громадянина України (внутрішнього паспорта) особи на ім’я якої складається довіреність;

- копію ідентифікаційного номера особи на ім’я якої складається довіреність;

Для посвідчення довіреності на право розпорядження продаж, оренду тощо рухомим чи нерухомим майном а також банківськими рахунками необзхідно також документально підтвердити право власності на це майно/рахунок тобто пред’явити правовстановлюючий документ або його копію (таким документом може бути: Свідоцтво про право власності на житло або Свідоцтво про приватизацію житла або Свідоцтво про право на спадщину абоДоговір купівлі-продажу (нотаріально посвідчений) або витяг з реєстру про право власності на нерухоме майно тощо, а також договір про відкриття банківського рахунку)

Як сплачується консульський збір?

Консульський збір сплачується через відділення Національного банку Абу-Дабі (можлива оплата на місці банківською карткою).

Сплата консульського збору готівкою у консульському відділі не здійснюється.

 

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux