Політичний діалог
Опубліковано 26 липня 2022 року о 14:36

Дипломатичні відносини між Україною та ОАЕ встановлені 15 жовтня 1992 р.

У квітні 1993 р. відбувся перший візит до ОАЕ урядової делегації на чолі з Прем'єр-міністром України Л.Д.Кучмою. Відбулися плідні переговори щодо започаткування двостороннього співробітництва. У січні 1994 р. розпочало свою діяльність Посольство України в ОАЕ.

В період 1994-2001 рр. рівень двосторонніх відносин підтримувався, насамперед, шляхом обміну численними делегаціями урядового та відомчого рівнів. У січні 2002 року відбувся офіційний візит Міністра закордонних справ України А.М.Зленка до ОАЕ, в ході якого було досягнуто домовленостей щодо подальшого розвитку двостороннього співробітництва.

Наприкінці січня 2003 року відбувся візит Президента України Л.Д.Кучми до ОАЕ. Сторони домовилися про необхідність активізації двосторонніх економічних відносин, насамперед, шляхом реалізації спільних інвестиційних проектів. Були обговорені також питання розвитку культурно-гуманітарного та міжрегіонального співробітництва. В розвиток цих домовленостей на початку червня 2004 року відбувся візит до України Міністра охорони здоров’я ОАЕ Х. Аль-Мідфи.

16-17 листопада 2009 р. відбувся офіційний візит Президента України В.А.Ющенка до Об’єднаних Арабських Еміратів. Метою візиту було відновлення двостороннього політичного діалогу на найвищому рівні. Візит мав надзвичайно велике значення для надання імпульсу переговорному процесу між Україною та ОАЕ в політичній, торговельно-економічній, військово-технічній, науково-технічній та гуманітарній сферах, а також створення умов для подальшого розвитку механізмів двостороннього співробітництва.

20-21 грудня 2009 р. відбувся офіційний візит Міністра закордонних справ України П.О.Порошенка до ОАЕ. Візит став важливим кроком до закріплення домовленостей, досягнутих під час візиту до ОАЕ Президента України. Проведені переговори створили умови для перетворення наданого переговорному процесу між країнами імпульсу у реальні проекти в економічній, науково-технічній, військово-технічній та гуманітарній сферах, а також вдосконаленню українсько-еміратської договірно-правової бази.

Офіційні відносини між країнами у 2010 році були відмічені знаковою подією, якою став перший в історії двосторонніх відносин офіційний візит члена правлячої родини ОАЕ до України – Голови офісу Спадкоємного принца Абу Дабі, Керуючого директора Інвестиційної адміністрації Абу Дабі (ADIA) шейха Х.З.Аль Нагаяна. Під час візиту еміратський посадовець був прийнятий Президентом України. Відбулися зустрічі шейха Х.З.Аль Нагаяна з Прем’єр-міністром України, Міністром закордонних справ України, Міністром палива та енергетики України.

18-19 травня 2011 р. відбувся перший в історії двосторонніх відносин офіційний візит в Україну Міністра закордонних справ ОАЕ А.З.Аль Нагаяна. За результатами була започаткована робота міжурядової комісії з питань торговельно-економічного та технічного співробітництва, механізм, який дає можливість вивести співробітництво між Україною та ОАЕ на якісно новий рівень.

7-8 жовтня 2012 р. Міністр закордонних справ України здійснив офіційний візит до ОАЕ, у ході якого провів переговори з Міністром закордонних справ ОАЕ шейхом А.Аль Нагаяном, керуючим директором Інвестиційної адміністрації Абу Дабі шейхом Х.Аль Нагаяном, Генеральним директором ТПП емірату Абу Дабі М.Аль Мугейрі, а також головував у Другому засіданні спільної Міжурядової українсько–еміратської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва.

25-27 листопада 2012 р. відбувся офіційний візит Президента України до ОАЕ. У ході візиту було проведено зустріч у форматі «віч-на-віч» та у розширеному складі з Президентом ОАЕ шейхом Х.З.Аль Нагаяном, Спадкоємним принцом Абу Дабі шейхом М.З.Аль Нагаяном, Віце-президентом, Прем’єр-міністром і Міністром оборони ОАЕ шейхом М.Р.Аль Мактумом.

23 вересня 2013 р. під час перебування в Нью-Йорку Міністр закордонних справ України провів зустріч з Міністром закордонних справ Об’єднаних Арабських Еміратів А.З.Аль Нагаяном. В ході бесіди було відзначено помітну останнім часом активізацію українсько-еміратського політичного діалогу на високому рівні та двостороннього торговельно-економічного співробітництва.

24 вересня 2014 року Міністр закордонних справ України П.А.Клімкін провів зустріч з Міністром закордонних справ ОАЕ А.З.Аль Нагаяном в рамках участі у роботі 69-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. Сторони обговорили актуальні питання двостороннього та міжнародного порядку денного,а також обмінялися думками щодо поточного стану та перспектив подальшого розвитку двосторонніх відносин між Україною та ОАЕ в сферах, які становлять обопільний інтерес.

23-24 лютого 2015 року Президент України П.О.Порошенко здійснив візит до ОАЕ, в ході якого провів зустрічі з Віце-президентом, Прем’єр-міністром ОАЕ М.Р.Аль Мактумом та Спадкоємним принцом Абу Дабі М.З.Аль Нагаяном. Президент також відвідав міжнародну виставку озброєнь та військової техніки IDEX–2015, яка проходила в Абу Дабі.

1-2 листопада 2017 року відбувся робочий візит Президента України П.О.Порошенка до Об’єднаних Арабських Еміратів. У ході візиту П.Порошенко провів переговори з Віце-Президентом, Прем’єр-міністром, Міністром оборони ОАЕ, правителем Дубаю шейхом Мохаммедом бін Рашидом Аль Мактумом та Головою ради директорів групи компаній «DP World» Султаном  Ахмедом бін Сулаємом. Делегація України на чолі з Президентом України відвідала вільну економічну зону Jebel Ali та порт Джебель Алі, який входить до десяти найбільш завантажених портів у світі.

16 – 17 серпня 2018 року у м. Київ відбулося Третє засідання Міжурядової українсько-еміратської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва (СМК). Українську частину комісії очолював Міністр енергетики та вугільної промисловості України І.Насалик, Еміратську – Державний Міністр закордонних справ ОАЕ А. Гаргаш. За підсумками засідання був підписаний Протокол Третього засідання СМК, Меморандум про взаєморозуміння в галузі електроенергетики та чистої енергії між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України і Міністерством енергетики і промисловості ОАЕ, а також Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва між Дипломатичною академією України ім. Г.Удовенка при МЗС та Еміратською дипломатичною академією при МЗС ОАЕ.

13 квітня 2020 року відбулася телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського та Спадкоємного принца емірату Абу-Дабі Мухаммада бін Заїда Аль Нагаяна.

16 квітня 2020 року відбулася телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та Міністра закордонних справ і міжнародного співробітництва ОАЕ Абдулли бін Заїда Аль Нагаяна.

Під час вищезазначених телефонних розмов було наголошено на готовності активізувати двосторонню співпрацю в інвестиційній та торговельно-економічній сферах і висловлено запрошення своїм візаві відвідати Україну з візитом.

7 грудня 2020 року відбувся робочий візит міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби до Об’єднаних Арабських Еміратів. Він провів переговори з міністром закордонних справ і міжнародного співробітництва ОАЕ шейхом Абдуллою бін Заїдом Аль Нагаяном, державним міністром закордонних справ Еміратів Анваром Гаргашем, генеральним директором Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA) Франческо Ла Камерою, керівництвом одного з найбільших в ОАЕ інвестиційних фондів «Mubadala». 

13-15 лютого 2021 року відбувся офіційний візит Президента України Володимира Зеленського до ОАЕ. У рамках візиту глава держави провів переговори з Віце-президентом, Прем’єр-міністром ОАЕ, міністром оборони, правителем емірату Дубай шейхом Мухаммадом бін Рашидом Аль Мактумом, Спадкоємним принцом Абу-Дабі, заступником Верховного головнокомандувача Збройних сил ОАЕ шейхом Мухаммадом бін Заїдом Аль Нагаяном і Міністром економіки ОАЕ Абдуллою бін Тоуком Аль-Маррі.

За результатами зазначених зустрічей сторони підтвердили дружній характер двосторонніх відносин, наголосили на необхідності активізації торговельно-економічної та інвестиційної співпраці, зокрема шляхом реалізації спільних проектів в інфраструктурній та агропромисловій сферах. Одним із основних пріоритетних напрямків двосторонніх відносин було визначено військово-технічну співпрацю. Президентом також було обговорене питання поставок в Україну вакцини проти коронавірусу.

Україна є активним учасником численних міжнародних виставок, які проходять на території ОАЕ. Це сприяє демонстрації економічного потенціалу України та демонструє її готовність до розвитку співпраці з ОАЕ та іншими країнами Перської затоки.

Досить плідним є співробітництво між Україною та ОАЕ і на міжнародній арені. Держави активно взаємодіють у рамках міжнародних організацій, здійснюють взаємний обмін підтримками на виборах до міжнародних органів та інституцій.

14 липня 2021 року відбулася телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та Міністра закордонних справ і міжнародного співробітництва ОАЕ Абдулли бін Заїда Аль Нагаяна. Глави української та еміратської дипломатії позитивно відзначили динаміку двосторонньої торгівлі та інвестицій і виконання домовленостей, досягнутих під час офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до ОАЕ 13-15 лютого 2021 року. Вони приділили особливу увагу можливостям розширення портфелю проєктів еміратських інвестиційних фондів в Україні. Окремою темою розмови стала підготовка до Всесвітньої виставки “Експо-2020”.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux