Посол Юрій Полурез: Українські медики в ОАЕ - привід для гордості
Опубліковано 06 липня 2012 року о 13:25

Український лікар-гомеопат Людмила Васильєва, що працює в м.Дубай (ОАЕ), на днях отримала нагороду від еміратської влади за високий вклад в розвиток інтеграційного підходу в сучасній медицині. Це стало приємним приводом для почуття гордості за визнання досягнень наших спеціалістів за кордоном та чудовою нагодою більше дізнатися про українсько-еміратське співробітництво в медичній галузі. Про це в інтерв'ю УКРІНФОРМу розповів Надзвичайний і Повноважний посол України в ОАЕ Юрій Полурез.

Український лікар-гомеопат Людмила Васильєва, що працює в м.Дубай (ОАЕ), на днях отримала нагороду від еміратської влади за високий вклад в розвиток інтеграційного підходу в сучасній медицині. Це стало приємним приводом для почуття гордості за визнання досягнень наших спеціалістів за кордоном та чудовою нагодою більше дізнатися про українсько-еміратське співробітництво в медичній галузі. Про це в інтерв'ю УКРІНФОРМу розповів Надзвичайний і Повноважний посол України в ОАЕ Юрій Полурез.

- Юрію Володимировичу, дуже приємно привітати Вас із цією новиною. А вдвічі приємніше те, що іноземці вкотре підкреслили авторитет і заслуги української медицини і її представників.

- Так, співпраця в медичній галузі - одна з найважливіших і найактивніших сфер двостороннього співробітництва між Україною та ОАЕ. В арабському світі, і в Еміратах зокрема, Україна давно відома своїми досягненнями в медичній сфері, висококваліфікованим медперсоналом та медичними вищими навчальними закладами. Проблемою Еміратів є гостра нестача своїх лікарів та іншого медперсоналу, тому дефіцит місцевих медичних кадрів покривається в ОАЕ іноземним медперсоналом.

Значним авторитетом в Еміратах, зокрема, користуються й медики з України. Еміратці наймають іноземців-медиків на привабливих умовах, адже професія лікаря у країнах арабського світу завжди була й залишається однією з найпочесніших. До того ж, згідно з нещодавнім дослідженням Інтернет-порталу Bayt.com, разом із професією інвестиційного банкіра і юриста вона вважається також однією з найбільш високооплачуваних в ОАЕ.

- Пане Посол, розкажіть детальніше про медиків з України, які здобули визнання і повагу в ОАЕ.

- Випускниця Донецького медичного інституту, лікар-гомеопат з більш ніж 30-річним стажем, Людмила Васильєва є одним з шанованих українських лікарів, які живуть і працюють в ОАЕ. Вона відома тим, що ініціювала легалізацію гомеопатії в колишньому Радянському Союзі, а також стала першим ліцензованим лікарем-гомеопатом в Україні та ОАЕ. Людмила Григорівна заснувала перший у світі Медичний центр холістичного лікування «Holistic Healing Medical Centre» в м. Дубай (ОАЕ), де поєднуються ультрасучасна діагностика та мудрість лікувальної практики стародавнього сходу (холістична медицина виходить з того, що організм - це цілісна система, де розум, душа й тіло тісно взаємопов'язані - ред.).

Центр пані Людмили, де одночасно використовують класичну медицину та акупунктуру, китайську медицину, Аюрведу, гомеопатію, становить серйозну конкуренцію американським, британським та французьким клінікам. Це неабияке досягнення, адже ці медичні установи вважаються найкращими лікувальними закладами в Еміратах. Нагороду "Культурно-інформаційного центру шейха Заїда" за високий вклад в розвиток інтеграційного лікування в сучасній медицині Людмилі Васильєвій було вручено заступником міністра охорони здоров'я ОАЕ Аміном Хусейном Аль Амірі. І це стало ще одним свідченням того, що українська медицина і українські лікарі високо цінуються та визнаються в Еміратах.

Не можу не сказати й про пані Еллу Тен, талановитого лікаря-невропатолога, рефлексотерапевта і акупунктуриста, яка вже сім років працює в Поліцейській клініці ОАЕ. Її ім'я добре відоме як в Україні, де Елла Олексіївна 13 років допомагала людям і де живе її сім'я, так і в низці інших країн. Загалом, більш ніж за 40 років лікарської практики через руки доктора Елли пройшли тисячі хворих - від простих людей до високих чиновників і президентів, від грудних малюків до людей похилого віку. Навіть колеги-лікарі, яким вона за допомогою голок повернула здоров'я і дала друге життя.

- Вітчизняні медики нерідко нарікають на складність процесу працевлаштування за кордоном через необхідність підтверджувати свої дипломи. Яка ситуація з цим в ОАЕ?

- Я сказав би так: українські дипломи не те, що не визнають в ОАЕ, просто у нас різні системи охорони здоров'я. Емірати працюють за західним зразком, а наших лікарів готують під українську модель. Тому медикам доводиться проходити тут етапи перекваліфікації. Тобто дипломи визнають і практику дозволяють, але за виконання цієї умови.

У цьому контексті хотів би наголосити, що триває підготовка до підписання угоди між Україною та ОАЕ про співробітництво в галузі освіти. Як наступний крок планується угода про визнання українських дипломів, щоб не проходити необхідну нині процедуру визнання диплому в міністерстві освіти ОАЕ.

- Високоосвічений і досвідчений кадровий потенціал - це дуже важливо. А як еміратці ставляться до наукових досягнень України в медичній сфері?

- Особливий інтерес ОАЕ проявляють до українських технологій, пов'язаних з використанням у медицині стовбурових клітин, що успішно застосовуються в лікуванні багатьох захворювань, в т.ч. діабету, регенерації певних тканин організму і навіть цілих органів, а також в анти-ейджинговій (омолоджувальній) медицині.

З ініціативи директора Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин при МОЗ України, професора, доктора медичних наук Олександра Кухарчука розглядається можливість створення в ОАЕ Центру з використанням українських технологій омолоджування і боротьби зі старінням. Суть проекту полягає в тому, що Емірати мали б надати територію і фінанси для спорудження клініки і закупівлі обладнання, а також адміністративний і допоміжний штат, а українська сторона надасть свої технології і фахівців, які працюватимуть в біотехнологічній лабораторії і безпосередньо виділятимуть стовбурові клітини.

Іншим перспективним проектом українсько-еміратського співробітництва у сфері охорони здоров'я є відкриття представництва Інституту сімейної медицини в ОАЕ. У межах візиту директора Інституту сімейної медицини, а також керівника київської філії Міжвідомчого наукового центру кріобіології та кріомедицини Ярослава Мірошнікова до Еміратів у січні 2012 року були проведені переговори з представниками місцевих клінік, які виявили бажання у співробітництві з українською стороною в галузі направлення хворих на лікування до України.

Окрім традиційних лікувальних методів, Інститут сімейної медицини активно практикує лікування таких захворювань, як діабет, статеві розлади, різні види паралічів та ін. за допомогою стовбурових клітин.

- Лікування діабету, напевно, викликає особливий інтерес еміратців, адже майже чверть корінного населення хворі на цю недугу.

- Так, ця хвороба набула загальнонаціонального масштабу в ОАЕ: близько 25% вже хворіють і ще 20% громадян ОАЕ загрожує ця хвороба. За кількістю випадків хвороби на діабет Емірати перебувають на другому місці у світі і щорічно витрачають на лікування цієї хвороби 272 млн доларів, при цьому соціальні витрати хвороби для країни коштують майже 2 млрд доларів.

У цьому контексті співпраця України з ОАЕ в галузі лікування діабету є надзвичайно перспективною. Наша держава має значний досвід та ефективні технології в боротьбі з цією хворобою, у той час як Емірати мають значну потребу в її лікуванні. Співробітництво між Україною та Еміратами щодо обміну досвідом та технологіями лікування діабету, спільного будівництва клінік як в ОАЕ, так і в Україні може стати надзвичайно плідним та взаємовигідним. За даними міжнародної федерації діабету (IDF), п'ять з 10 топ-країн світу, де найбільш поширений діабет - це Кувейт, Катар, Бахрейн, Саудівська Аравія та ОАЕ.

Хотів би зазначити, що досягнення української медицини у галузі лікування діабету визнані Еміратами. Щороку близько 40-50 громадян ОАЕ проходять курс лікування від діабету в Блоці клітинної терапії Київської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, а також в Інституті клітинної терапії в Києві. Вартість курсу такого лікування в Україні приблизно така ж, як і в країнах Західної Європи. Проте, судячи з відгуків, західне лікування є менш ефективним, ніж українське.

- Пане Посол, Ви згадали про існування спільних українсько-еміратських проектів у галузі медицини. Наскільки вони успішні?

- Надзвичайно активною є робота українського професора, директора Міжнародної клініки відновлюваного лікування Володимира Козявкіна в просуванні в ОАЕ проектів, які стосуються лікування ДЦП за винайденим ним методом. Зокрема, він пропонує відкриття в ОАЕ представництва його клініки. Професор В.Козявкін за підтримки нашого посольства веде активну роботу щодо можливості залучення фінансування для реалізації вищезгаданого проекту та налагодження контактів з місцевими клініками щодо проведення показової медичної практики в ОАЕ.

За результатами цієї роботи Благодійний фонд шейха Заїда бін Султана Аль Нагаяна погодився надати організаційну і фінансову допомогу в налагодженні співробітництва щодо лікування дітей, які страждають від ДЦП. Професор В. Козявкін разом зі своїми українськими колегами регулярно відвідують ОАЕ, з метою проведення показової медичної практики в госпіталі Мафрак, що неподалік від Абу-Дабі. З метою розширення цієї роботи з еміратською стороною опрацьовується питання направлення українських лікарів до ОАЕ для лікування хворих, а також для навчання місцевих медичних кадрів та передачі їм досвіду впровадження методів, винайдених В.Козявкіним.

Слід додати, що нещодавно спільна делегація компанії SEHA (Абу-Дабійської компанії з надання послуг у сфері охорони здоров'я), яка завідує всіма державними госпіталями Абу-Дабі, та Благодійного фонду шейха Заїда бін Султана Аль Нагаяна здійснила візит до України для ознайомлення з діяльністю Клініки відновлюваного лікування у Трускавці. У межах цієї роботи планується на регулярній і постійній основі направляти хворих з ОАЕ на лікування до української клініки.

- На Ваш погляд, які сфери медичної співпраці між Україною та ОАЕ можна було б розвинути глибше?

- Хотів би відзначити, що українсько-еміратське співробітництво у сфері охорони здоров'я має величезний потенціал для розвитку за різними напрямками. Серед них - підготовка та працевлаштування медичних кадрів, лікування еміратських хворих в Україні, інвестування в створення клінік, виробництва та торгівлі медичним обладнанням, розвиток медичного туризму тощо. (За прогнозами Дубайського центру охорони здоров'я (DHCC), медичний туризм в Дубаї до кінця 2012 року принесе майже 1,7 млрд доларів - ред.). Зі свого боку, Посольство України в Абу-Дабі робить усе можливе, щоб реалізувати цей потенціал якнайшвидше та найефективніше в інтересах України та ОАЕ.

- Дякую за бесіду!

Марина Федяніна, АБУ-ДАБІ. 6 липня 2012 року.

Укрінформ,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux