Організаційно-правові формі реєстрації компаній і ведення бізнесу в ОАЕ
Опубліковано 31 серпня 2015 року о 10:08

Реєстрація компанії в ОАЕ (за винятком реєстрації компаній на території вільних економічних зон) можлива тільки за умови участі місцевого партнера (в якості акціонера або сервісного агента) та отримання ліцензії від Департаменту економічного розвитку відповідного емірату. Деякі види діяльності, такі як роздрібна торгівля на території Об'єднаних Арабських Еміратів, підприємства громадського харчування, підприємства фінансової та інвестиційної діяльності, надання різного роду послуг, прокат та ремонт автомобілів, клініки, салони краси і т.д., не можуть бути ліцензовані в більшості ВЕЗ, тому найчастіше такі підприємства реєструються на внутрішньому ринку ОАЕ.

 

Організаційно-правові форми компаній

У Об'єднаних Арабських Еміратах існує три основні організаційно-правові форми власності компаній:

 

Товариство з обмеженою відповідальністю (LLC) в ОАЕ

Згідно комерційному законодавству ОАЕ, частка іноземного капіталу в товаристві з обмеженою відповідальністю обмежена 49%, в той час як місцевому партнеру (громадянину ОАЕ) відповідно до установчого договору має належати не менше 51% акцій фірми і не менше 20% від річного прибутку. Однак, згідно загальноприйнятим правилом, одночасно з установчим договором може бути укладена угода, в якій місцевий партнер відмовляється від будь-яких претензій на володіння і управління компанією і отримання доходів від її функціонування. Таким чином, він отримує лише обговорену заздалегідь фіксовану винагороду.

Професійні компанії в ОАЕ

Якщо робота компанії спрямована на надання специфічних послуг, що вимагають спеціальної професійної підготовки (консалтингові агентства, юридичні або медичні послуги, архітектура) можлива реєстрація фірми з професійною ліцензією (Profeccional Licence). У цьому випадку іноземному інвестору може належати до 100% акцій підприємства, але при цьому обов'язковою умовою є використання послуг місцевого сервісного агента (громадянина ОАЕ), який, не беручи участі в діяльності компанії, буде представляти її інтереси в державних установах.

 

Філія / Представництво іноземної компанії в ОАЕ

Згідно комерційному законодавству Об'єднаних Арабських Еміратів, при відкритті та реєстрації філій або представництв іноземних компаній в ОАЕ інвесторам дозволяється 100%-ве володіння, за умови наявності місцевого сервісного агента, який буде представляти інтереси підприємства в державних установах. Юридично філія є частиною головної компанії, і її діяльність обмежена представницькими функціями на користь компанії-засновника. Філія іноземної компанії не має права вести комерційну діяльність на території ОАЕ, тому всі контракти укладаються виключно від імені головного офісу. Представництва також мають обмеження за кількістю співробітників, яких вони можуть найняти.

 

Типи ліцензій залежно від цілей бізнесу

Комерційні ліцензії в ОАЕ

Комерційні ліцензії можуть бути звичайними (з обмеженою кількістю товарних груп), загальними (включають всі товарні групи, крім нерухомості і цінних паперів) і виробничими. В даному випадку обов'язкова участь місцевого партнера в якості власника 51% акцій. Такі фірми реєструються, як правило, у формі товариства з обмеженою відповідальністю (LLC).

 

Професійні ліцензії в ОАЕ

Професійні ліцензії видаються для надання конкретного виду послуг або ремесла/народного промислу, при цьому місцевий партнер не буде володіти капіталом, а лише виконувати функції сервісного агента, представляючи інтереси компанії в державних органах.

 

Ведення бізнесу у вільних зонах ОАЕ

Вільні зони ОАЕ також дозволяють створювати підприємства без партнерства з місцевими спонсорами. Такі зони являють собою чітко визначену частину території держави, всередині якої діють спеціальні умови оподаткування.

Коли немає необхідності продавати товари безпосередньо на місцевому ринку, але офісні приміщення та персонал необхідні, створення компанії у вільній зоні є більш привабливим, ніж на території ОАЕ. На відміну від місцевої компанії, бізнес в СЕЗ не потребує залучення резидентів ОАЕ в якості поручителя.

В ОАЕ існує близько 27 вільних зон. Деякі з них відведені для конкретних видів діяльності (наприклад, Dubai Internet City призначена тільки для бізнесу, пов'язаного з програмним забезпеченням), інші ВЕЗ є загальними і надають ліцензії майже для всіх категорій бізнесу.

 

Основні переваги ведення бізнесу у вільних зонах ОАЕ:

• 100% володіння акцій експатріантамі без залучення місцевих агентів;

• відсутність валютних обмежень;

• весь капітал і прибуток можуть бути репатрійовані;

• звільнення від корпоративних, особистих податків або податку на приріст капіталу;

• безмитний імпорт товарів, у випадку, якщо товари не поставляються на місцевий ринок;

• відмінна інфраструктура та комунікації;

• широкий вибір видів діяльності;

• спрощені процедури започаткування бізнесу: всі формальності зазвичай вирішуються властями ВЕЗ, позбавляючи від необхідності звертатися в різні урядові відомства самостійно;

• не існує обмежень по найму іноземців;

• доступні резидентські візи.

Основними недоліками, в порівнянні з місцевими компаніями, можна назвати відносно високу вартість оренди офісів і складських приміщень, а також заборону на самостійний ввезення товарів на місцевий ринок. Така опція можлива при співпраці з місцевим торговим агентством.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux