Зміни до Правил оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію, які застосовуються з 01.01.2019 р.
Опубліковано 19 листопада 2018 року о 10:04

Інформуємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2018 р. №954 затверджено зміни до Правил оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію (далі - Правила), які застосовуються з 01.01.2019 р.

Зазначені зміни було розроблено з урахуванням досвіду успішного функціонування новітнього проекту МЗС з оформлення віз в електронному вигляді (е-Віз) з метою оптимізації чинних візових процедур і подальшого розвитку системи централізованого оформлення е-Віз.

Урядовим рішенням, зокрема, передбачається:

скасування процедури оформлення іноземцям у пунктах пропуску через державний кордон разових 15-денних туристичних/ділових віз (т.зв. «віз по прибуттю»);

збільшення з 65 до 85 дол. США тарифної ставки консульського збору за оформлення е-Віз;

розширення переліку підстав оформлення е-Віз (за метою в’їзду). На додаток до ділової та туристичної мети запроваджується можливість оформлення е-Віз для поїздок в Україну з приватною метою, для лікування, провадження діяльності у сфері культури, науки, освіти, спорту, а також представникам ЗМІ.

Відповідно, з 01.01.2019 р. візи «по прибуттю» оформлюватимуться виключно у випадках, визначених у пп.1-5 та 7-8 п.20 Правил.

Довідково: Згідно з п.20 Правил, в пунктах пропуску через державний кордон оформлюються візи для в’їзду в Україну:

1) з дипломатичною або службовою метою за клопотанням державних органів України;

2) з метою ліквідації наслідків надзвичайної ситуації за клопотанням ДСНС;

3) з метою невідкладного медичного лікування або участі в похованні близького родича, що підтверджено відповідними документами;

4) пілотам та іншим членам екіпажів повітряних суден, які здійснюють міжнародні польоти, за наявності ліцензії пілота або посвідчення (сертифіката) члена екіпажу, що передбачені додатком 9 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію;

5) з метою забезпечення інтересів України у сфері зовнішньої та внутрішньої політики, а також у випадках, які мають гуманітарний характер, за письмовим рішенням департаменту консульської служби МЗС;

7) з метою транзитного проїзду через територію України членів екіпажів іноземних суден, що перебувають в українських портах, за наявності виписки із суднової ролі;

8) в інших випадках, передбачених законодавством та міжнародними договорами України.

В рамках імплементації урядового рішення МЗС наразі вживається комплекс заходів для запровадження оформлення е-Віз за новими підставами, а також розширення переліку держав, громадяни яких матимуть право на оформлення е-Віз.

 

е-Віза

 

З 04 квітня 2018 р. МЗС здійснює централізоване оформлення іноземцям 44х* держав світу віз в електронному вигляді (е-Віза) для в’їзду в Україну з діловою або туристичною метою.

* Станом на 16.11.2018 р.: Австралія,  Багамські Острови, Барбадос, Бахрейн, Болівія, Бутан, Вануату, Гаїті, Ґватемала, Гондурас, Ґренада, Домініка, Домінікана, Індонезія, Камбоджа, Коста-Ріка, Кувейт, Лаос, Маврикій, Малайзія, Мальдіви, Мексика, Мікронезія, М'янма, Непал, Нікараґуа, Нова Зеландія, Оман, Палау, Перу, Сальвадор, Самоа, Саудівська Аравія, Сейшельські Острови, Сент-Вінсент і Ґренадини, Сент-Люсія, Сінгапур, Суринам, Таїланд, Тімор-Лешті, Тринідад і Тобаґо, Тувалу, Фіджі, Ямайка.

е-Віза є абсолютно новітнім для України проектом, який реалізується з метою модернізації існуючих процедур у візовій  сфері.

МЗС розроблено максимально спрощений процес отримання е-Візи, який, водночас, дозволяє здійснювати ефективний контроль в частині запобігання в’їзду в Україну небажаних осіб.    

 

Для оформлення е-Візи необхідно:

 1. Зареєструватись на веб-платформі МЗС https://evisa.mfa.gov.ua/;

 2. В режимі онлайн заповнити анкету, завантажити фотокартку та скановані копії документів (паспорт, запрошення та ін.), сплатити онлайн банківською карткою консульський збір;

 3. Отримати готову е-Візу на електронну пошту (надсилається у форматі pdf).

   

  Для в’їзду в Україну потрібно роздрукувати отриману е-Візу та пред’явити разом з паспортом прикордонним органам України (е-Віза дійсна для в’їзду у міжнародних пунктах пропуску через державний кордон).

   

  Переваги е-Віза:

 • дистанційне подання документів у будь-який зручний час та отримання е-Візи без необхідності відвідування консульської установи;

 • можливість онлайн відстеження стану оформлення е-Візи;

 • централізоване оформлення усіх е-Віз в МЗС України;

 • постійна інформаційна підтримка заявників на [email protected];

 • час оформлення - до 9 робочих днів;

 • вартість - 65 дол. США (з 01.01.2019 р. - 85 дол. США);

 • строк дії - разова до 30 днів.

   

  е-Віза характеризується ефективністю, надійністю, суттєво спрощує візові формальності для бажаючих відвідати Україну та отримує схвальні відгуки користувачів.

  Протягом перших 6 місяців функціонування системи оформлення е-Віз можливістю оформити е-Візу скористалося понад 9 000 іноземців.

  Ураховуючи успішний досвід роботи системи, планується розширення підстав оформлення е-Віз (за метою в’їзду), а також переліку держав, громадянам яких може оформлюватися е-Віза.  

  З 01.01.2019 р. е-Візи оформлюватимуться для в’їзду в Україну:

 • з діловою метою;

 • з приватною метою;

 • з туристичною метою;

 • з метою лікування;

 • з метою провадження діяльності у сфері культури, науки, освіти, спорту;

представникам іноземних ЗМІ з метою виконання службових обов’язків.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux